U dvorištu naše škole danas je održana 9. po redu manifestacija Dan jabuke i pekmeza. Naši učenici i zaposlenici su nekoliko dana radili na pripremi manifestacije a program je danas otvoren u 10 sati prigodnim i kratkim kulturno-zabavnim programom u okviru kojeg su se prisutnima obratili direktor škole Admir Selimović, načelnik Općine Sapna Zudin Mahmutović i premijer TK Jakub Suljkanović.

Na 10 štandova su se predstavili učenici naše škole, MSŠ Teočak, MSŠ Čelić, OŠ Sapna, Udruženje žena Teočak, pčelari Safet Kahrimanović i Juso Jusić. U okviru programa obavljena je i priprema pekmeza u bakarnoj tavi, na tradicionalan način a škola je bila preplavljena plakatima, panoima i drugim dekorativnim dodacima koji za temu imaju jabuku i proizvode od jabuke.

Sve su propratile RTV TK uz uključenje uživo i lokalna RTV stanica Glas Drine.

(više slika uskoro)
206. viteške brigade bb
75411 Sapna
Tuzlanski kanton, Bosna i Hercegovina

+387 35 597 067
mss.sapna@yahoo.com