Svjetski dan srednjoškolaca obilježava se 17. 11. svake godine u znak sjećanja na praške studente koji su dali svoje živote za obrazovanje.
Taj datum je i ove godine obilježen u našoj školi. Prije svega naši učenici su upoznati sa datumom i njegovim značajem, a najveći teret obilježavanja ovog datuma ponijeli su članovi Vijeća učenika JU MSŠ Sapna, ostali učenici i pojedini profesori.


U sklopu obilježavanja Svjetskog dana srednjoškolaca centrom Sapne prošetali su srednjoškolci noseći transparente na kojima su iznijeli svoje nezadovoljstvo zbog stanja obrazovnog sistema te pitanja koja ih stalno muče: zašto ne obavljamo nastavu tjelesnog i zdravstvenog odgoja u sportskoj dvorani? zašto srednjoškolsko obrazovanje nije obavezno? i sl.
Pored defilea upriličena je i radionica na temu Legalizacija marihuane u medicinske svrhe. Učenici su teoretski upoznati sa ovom opojnom supstancom koja se može koristiti i u medicinske svrhe, ali svakako i sa njenim manama i prisutnom zloupotrebom!

PR Vijeća učenika
JU MSŠ Sapna
Safet Dautović
206. viteške brigade bb
75411 Sapna
Tuzlanski kanton, Bosna i Hercegovina

+387 35 597 067
mss.sapna@yahoo.com